Neprihlásený Registrovať / Prihlásiť >>
HOME OBCHOD BLOG TRÉNING STRAVOVANIE SUPLEMENTÁCIA FÓRUM BODYZONE FUN KOŠÍK


DARČEKY

MAGAZIN

/ Home / Suplementácia

Yohimbin – ďalšia zložka budúcnosti?

Na nejakej stránke som sa dočítal o škodlivosti látok v doplnkoch výživy? Osobne si myslím, že je to iba taký ťah, aby ľudia kupovali iba ich doplnky, ale chcel by som vedieť váš názor. Díky za odpoveď
@copyrighted mk_119
Autorsky chránený obsah. Spravodajská licencia vyhradená.


muscleking
10:56 23.4.2011
Odpoveď:
V niektorých doplnkoch, ktoré sú určené na redukciu váhy ale aj v predtréningových zmesiach, môžeme nájsť yohimbin a rôzne deriváty odvodené od neho. Ten sa získava s rastlín, ktoré vo väčšine prípadov rastú v tropických podmienkach. Ľudia ho používajú už dlhšie.

Prečo je v doplnkoch taký populárny?
Jednoducho, doplnky, ktoré ho majú, fungujú. Pôsobí tak, že sa viaže na alfa receptory a potláča ukladanie ďalšieho tukového vlákna v organizme. Ďalším faktorom je psychická stimulácia, nabudenie mysle a taktiež vplýva na lepšie prekrvenie a cievny systém. V lekárskej praxi sa často využíva na liečenie pohlavných chorôb a pri problémoch s impotenciou.

Koľko môžem brať / aplikácia
Pre účely kulturistiky sa odporúčajú vyššie dávky( lekármi odporúčané dávkovanie je do 10mg -3x denne). Treba povedať, že Yohimbin nepatrí medzi žiadne zakázané ani dopingové látky. Naopak, do doplnkov sa začal dávať ,aby mali športovci alternatívu k dopingovým látkam (diuretiká, clembuterol, atď..).

Časť Európy vs. Amerika
V Amerike a niektorých častiach sveta sa doplnky s Yohimbinom predávajú úplne bežne. V Európy je to odlišné. Každá krajina má iné pravidla, ale vo výživných doplnkoch nie je povolený a viaže sa na lekársky predpis.

Na trhu môžete najsť tisícky doplnkov s yohimbinom, buď samostatne alebo ho obsahujú ako jednu zo zložiek prípravku. Od roku 2010 ho však svetová zdravotnícka organizácia neodporúča uživať vo výživnych doplnkoch, pretože ako pri všetkých nových ingredianciach, chýba viac testov a podkladov ktoré by potvrdzovali jeho zdravotnú bezpečnosť. Väčšina výrobcov sa preto snaží nahradiť yohimbín inými zmesami.

V amerike s tým veľmi výrobcovia neuspeli, kedže uživatelia ho tam jednoducho chcú a tak ho tlačia takmer do každého doplnku. Pre Európu sa vyrábajú rôzne variácie doplnkov, v ktorých yohimbine nahrádzajú inými látkami.

Užívať / Neužívať
Ak ste zdravotne v poriadku, nemali by ste mať žiadný problém. Ak je vaša imunita ohrozená, potom by som bol opatrnejší. Vyhnúť užívaniu by sa mali hlavne ľudia s vykokým krvným tlakom alebo pri akychkoľvek problémoch so srdcom.

K škodlivosti. Čo vlastne telu neškodí? Každý týždeň prídu nové poznatky, ktoré vyvracajú, to čo je uznávané ako dogma. Dnes vám nikto nedá 100% garanciu, že je niečo bezpečné a zároveň funkčné. Ak áno, ako českí kúzelnici, ide zväčša iba o placebo. Keď niečo nema žiadný účinok, potom je to samozrejme 100% bezpečné.. ale načo niečo také kupovať .. keď to je placebo.


Komentáre (najnovšie hore)
kto má pravdu ? :-(
10.8.2011 o 13:00
XpiatokX: Yohimbin – je hlavným alkaloidom kôry afrického stromu Pausinystalia yohimbe. V praxi je používaný buď čistý yohimbin vo forme soli (chlorid) alebo sumárny suchý extrakt. Okrem známeho účinku rozšírenia, niekedy až prekrvenia cievneho systému v panve ( čo následne prináša intenzívne prekrvenie penisu) je cenné aj modulovanie psychickej stránky cvičencov a navodenie osobnej virilnej identifikácie, ktorá je veľmi významná pre psychickú anabolizáciu kulturistov. Niektoré literatúry uvádzajú aj zvýšenie metabolizmu. Dávkovanie : 2,5 – 10 mg 2-4x denne. Vedľajšie účinky : náhle potenie, závreť, búšenie srdca a pokles krvného tlaku. Kontraidikácie : onemocnenie obličiek alebo pečene, nízky krvný tlak, chronické nemoci srdca.
10.8.2011 o 13:26
muscleking: Áno, pri užívaní yohimbínu a oslabenom imunitnom systéme sa môžu objaviť vedľajšie účinky. Tak ako pri akejkoľvek ingrediencí ktorá reálne funguje. 99% USA doplnkom sa však už vyrába bez yohimbínu. Na trhu je teraz hlavne množstvo pripravkov s yohimbinom, ktore sa však predávajú ako afrodiziaka, alebo ako doplnky pre lepšiu potenciu.
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.


Aby si mohol pridavať príspevky musiš byť zaregistrovaný. Nepridávaj zbytočne rovnaké príspevky. Pre prehľadnosť a maximálnu relevanciu využívaj komentáre. Ak máš novú otázku alebo chceš založiť nový príspevok v tejto téme, klikni na tlačitko nižšie.

Vytvor nový príspevok v tejto téme. Budeš presmerovaný na prihlásenie / registráciu do svojho účtu

ESHOP


NEPREHLIADNI

Kúp si 2 produkty GODSEND a máš pumpu ZDARMA!


Team Muscleking:
- Prečo my?
- Sponzoring
- Odporúčajú nás..
Predaj:
- Ako na výhodný nákup?
- Cena dopravy
- Zľavy a darčeky
Pre zákazníkov:
- Prihlásiť / Registrovať
- Kontaktný formulár
- Prémiový účet
Iné:
- Facebook
- Facebook NEW
- Partneri