Neprihlásený Registrovať / Prihlásiť >>
HOME OBCHOD BLOG TRÉNING STRAVOVANIE SUPLEMENTÁCIA FÓRUM BODYZONE FUN KOŠÍK


DARČEKY

MAGAZIN

/ Home / Suplementácia

Problémy s praskaním v kolenách počas tréningu

Jeden z najčastejších problémov, ktorý riešia športovci je praskanie v kolenách či už počas tréningu alebo pri chôdzi. Čo je príčinou?
@copyrighted mk_900
Autorsky chránený obsah. Spravodajská licencia vyhradená.


muscleking
10:01 19.10.2016
Pukajúce/praskajúce zvuky spojené s ohýbaním, prípadne otáčaním nie sú ničím výnimočným. Problém nastáva, až keď je tento nepríjemný zvuk sprevádzaný bolesťou. Naše kĺby sú uložené v chrupavke, ktorá im umožňuje plynulý pohyb. Ak cvičíš alebo vedieš aktívny životný štýl, počas rokov namáhania sa v kĺboch vytvoria nedokonalosti ktoré spôsobujú nepravidelný kĺzavý pohyb kostí.

Ďalším zdrojom tohto zvuku môžu byť vaše väzivá. Väzivové tkanivo, ktoré spája jednu kosť s druhou, sa pri vykonávaní určitých pohybov ako napríklad otáčanie alebo ohýbanie stáva pevnejšie. „Samo pukanie“ je veľmi nerozumné, nakoľko môže viesť k utrhnutiu väziva, prípadne k väčšiemu opotrebovaniu kĺbov.
Moja rada znie: Ak je praskajúci zvuk sprevádzaný bolesťou, obráťte sa na lekára, ktorý sa uistí, či sa náhodou nejedná o poškodené väzivo, alebo o výrastky v kolennom kĺbe.

Otázka: Ako sa vysporiadať s týmto problémom?
• Masážny valec na cvičenie pomáha k uvoľneniu stuhnutého svalstva, prípadne kvalifikovaný masér môže zlepšiť pohyblivosť.
• Ohybnosť vylepšuje i strečing.
• Na začiatku tréningu je potrebné zahriatie. Cvičiť na studené kĺby je spojené s vyšším rizikom zranenia.
• Posilnenie zadných sedacích svalov, dvojhlavých svalov (hamstringy) a štorhlavých stehenných svalov vedie k podpore kolenných kĺbov.
• Kvalitná kĺbová výživa

Ak chceš cvičiť hardcore a dlhodobo, určite nepodceňuj silu svojich kĺbov. Uvedom si, že ak sa zraníš, určite nebudeš cvičiť. Rovnako ak ťa začnú kĺby bolieť, nebudeš môcť cvičiť. Pokojne sa môže stať, že bolesť kĺbov prerastie do chronickej (dlhodobej) a môže odštartovať aj psychické problémy. Tento stav poznajú aj vrcholoví športovci, ktorí boli naučení na 2-3 fázové tréningy a zrazu nemôžu cvičiť. Nepodceňujte prevenciu!
Ukaž všetky 'Klbová výživa'

Super FLEX Plus + BCAA 50g
od: 25.90€

Animal Flex
od: 23.90€

Joint Care
od: 7.90€

Joint Flex
od: 9.90€

Kolagen Plus
od: 12.90€

MSM
od: 11.90€

Flexit Drink
od: 8.90€


Komentáre (najnovšie hore)
Zatiaľ nebol pridaný žiadný komentár!

Aby si mohol pridavať príspevky musiš byť zaregistrovaný. Nepridávaj zbytočne rovnaké príspevky. Pre prehľadnosť a maximálnu relevanciu využívaj komentáre. Ak máš novú otázku alebo chceš založiť nový príspevok v tejto téme, klikni na tlačitko nižšie.

Vytvor nový príspevok v tejto téme. Budeš presmerovaný na prihlásenie / registráciu do svojho účtu

ESHOP


NEPREHLIADNI

Kúp si 2 produkty GODSEND a máš pumpu ZDARMA!


Team Muscleking:
- Prečo my?
- Sponzoring
- Odporúčajú nás..
Predaj:
- Ako na výhodný nákup?
- Cena dopravy
- Zľavy a darčeky
Pre zákazníkov:
- Prihlásiť / Registrovať
- Kontaktný formulár
- Prémiový účet
Iné:
- Facebook
- Facebook NEW
- Partneri