Neprihlásený Registrovať / Prihlásiť >>
HOME OBCHOD BLOG TRÉNING STRAVOVANIE SUPLEMENTÁCIA FÓRUM BODYZONE FUN KOŠÍK


DARČEKY

MAGAZIN

/ Home / Suplementácia

Izolát hovädzieho proteínu - recenzia

Ak uvažujete nad kúpou hovädzieho proteínu - beef, ponúkame krátku recenziu.
@copyrighted mk_924
Autorsky chránený obsah. Spravodajská licencia vyhradená.


muscleking
10:59 15.3.2017
Je množstvo zdrojov proteínu. Základné rozdelenie by mohlo byť na základe zdroja proteínu - živočíšne a rastlinné. My športovci zväčša preferujeme živočíšne zdroje vzhľadom na nutričné hodnoty a aminokyselinové profily týchto zdrojov.

Beef.. hovädzí izolát

Teraz by som sa v krátkosti pozrel na hovädzí - beef proteín, ktorý patrí medzi obľúbené produkty na trhu. Najčastejšie proteínové zdroje, ktoré si užívatelia vyberajú sú skôr srvátkového zdroja - rôzne srvátkové koncentráty, izoláty, kazeínové proteíny a podobne. Ich aminokyselinový profil je komplexnejší a aj toto z nich vytvára prvoradú voľbu. Nevýhodou môže byť laktóza a teda problémy s trávením u niektorých užívateľov.

Hovädzí izolát proteínu sa v spôsobe získavania výrazne líši od srvátkových proteínov. Práve výroba, konkrétna technológia spracovania, šetrnosť a správna teplota pri stekutení a následnom vysušovaní do práškovej formy je mimoriadne dôležitá.

Len v skratke. Ak si myslíte, že štandardný hovädzí izolát vzniká nejakou izoláciou s kvalitného hovädzieho mäsa, určite to tak nie je..je to ilúzia. Technológia spracovania spočíva v odobraní rôznych pozostatkov na kostiach ktoré zostávajú pri priemyselnom spracovávaní mäsa. Tieto zostatky sú strojovo odoberané, následne tepelne spracovávané, stekutené a následne vysušované. Výsledný hovädzí izolát je následne ochucovaný, prípadne sú z neho spracovávané rôzne zmesi.

Výrobcovia / spracovatelia používajú rôzne technologické postupy, stroje na spracovanie, filtráciu a ochucovanie. Sú medzi nimi naozaj priepastne rozdiely v kvalite výsledného produktu. Tak ako pri srvátke, aj pri Beef neodporúčame úplne neoverené značky alebo naozaj výrazne nízku cenu. Netvrdím, že cena určuje kvalitu, to určite nie. Len buďte pri nákupe obozretní.

Prečo sa oplatí zaradiť hovädzí izolát?

Nikdy nezabúdajte, že základom jedálnička musí byť strava. Akékoľvek doplnky slúžia na doplnenie vášho stravovacieho plánu. Hovädzí proteín určite nemá takú biologickú hodnotu a kvalitu aminokyselinového spektra ako kvalitný srvátkový proteín. To však vôbec neznamená, že by išlo o menej cenný zdroj proteínu. Naopak, zo skúseností odporúčam športovcom tento druh proteínu po ťažkej príprave alebo cez prípravu v kontrolovanom množstve. Dôvodom je práve jeho zloženie. Získate živočíšny zdroj proteínu a zároveň pomôžete vaším kĺbom. Každý hovädzí proteín obsahuje kolagén. Mnohí predajcovia sa boja použiť termín kolagén, aby sa užívatelia nezľakli že ide iba o nejaký kolagenát. Nie je to tak. Výroba čistého kolagénu je podstatne lacnejšia a nešetrnejšia na zachovanie biologickej hodnoty proteínu. Samozrejme, nezaručím vám, že niektorí výrobcovia namiesto kvalitnejšieho hovädzieho izolátu, nedajú do produktu iba menej hodnotný kolagén.

Medzi hlavné benefity hovädzieho izolátu patria:

--> alternatívny zdroj proteínu ku srvátkovým proteínom

--> podpora kĺbov, šliach a chrupaviek počas náročných tréningov

--> vhodný pri intoleranciu na laktózu

Odporúčané dávkovanie

--> 30-50g denne medzi jedlami

--> 4-5 týždňov
Autor článku
Chromko
- komunikácia s top výrobcami výživy,
- komunikácia s top mentormi vo fitness (Yates, Rambod,..),
- praktické skúsenosti s vrcholovým športom,
- analýzy štúdií a tréningových systémov,
- vlastná tréningová a suplementačná metodika,
- tipy k predsúťažnej príprave
- nečítam fitness a bodybuilding časopisy
- pracujem alebo pracoval som najmä s talentami, samozrejme ZDARMA (napr. Ondrejovičová, Gulášová, Iveta Vaneková, Martin Pacas, Matúš Mercell, Vladimír Šatka,.. )
- všetky informácie, ktoré poskytujem sú len moje názory..


Ukaž všetky 'beef, egg, soja..'

Beef Whey + 60 tab vitamínov ZDARMA!
od: 35.90€

Protein Spread (Proteinela)
od: 3.90€

Protein Chips
od: 2.50€


Komentáre (najnovšie hore)
Zatiaľ nebol pridaný žiadný komentár!

Aby si mohol pridavať príspevky musiš byť zaregistrovaný. Nepridávaj zbytočne rovnaké príspevky. Pre prehľadnosť a maximálnu relevanciu využívaj komentáre. Ak máš novú otázku alebo chceš založiť nový príspevok v tejto téme, klikni na tlačitko nižšie.

Vytvor nový príspevok v tejto téme. Budeš presmerovaný na prihlásenie / registráciu do svojho účtu

ESHOP


NEPREHLIADNI

Kúp si 2 produkty GODSEND a máš pumpu ZDARMA!


Team Muscleking:
- Prečo my?
- Sponzoring
- Odporúčajú nás..
Predaj:
- Ako na výhodný nákup?
- Cena dopravy
- Zľavy a darčeky
Pre zákazníkov:
- Prihlásiť / Registrovať
- Kontaktný formulár
- Prémiový účet
Iné:
- Facebook
- Facebook NEW
- Partneri