Neprihlásený Registrovať / Prihlásiť >>
HOME OBCHOD BLOG TRÉNING STRAVOVANIE SUPLEMENTÁCIA FÓRUM BODYZONE FUN KOŠÍK


DARČEKY

MAGAZIN

/ Home / Blog

Adela Ondrejovičová: Príprava na Olympia Weekend 2017

Pre mnohých je prichádzajúce leto časom oddychu a dovoleniek. Toto neplatí pre Adelu Ondrejovičovú, ktorú práve v lete čaká intenzívna príprava na Olympia Weekend v Las Vegas.
@copyrighted mk_931
Autorsky chránený obsah. Spravodajská licencia vyhradená.


muscleking
8:30 30.5.2017
Štart na 'Olympií' je pravdepodobne najväčšou motiváciou pre akéhokoľvek fitness športovca s ambíciou súťažiť. Toto podujatie je tradične spojené s menom zakladateľa, dnes už nebohým Joe Weiderom.

Práve Ben a Joe Weiderovci prišli s myšlienkou profesionálneho bodybuildingu. Ich základným cieľom bolo vytvoriť federáciu ktorá by združovala kulturistov a v ktorej by tí najlepší športovci boli platení za to čo robia - súťaženie.

Adela Ondrejovičová sa zaradila do profesionálneho kolotoča po sérií víťazstiev na amaterských majstrovstvách Európy a Sveta. Samotnú PRO kartu vyhrala na Nicole Wilkins Cup 2014, kde sa jej podarilo získať absolútne víťazstvo v kategórií bodyfitness.Pamätám si akoby to bolo včera, ako sedela v posilňovni na 'predkopoch' a rozprávali sme sa čo ďalej.. ísť do pro? neísť? čo tam? aké to bude? nebudem tam stále posledná?

Celý život je o rozhodnutiach a aj keď mám niekedy pocit že Adela vo svojom živote 'píše' často čiarky tam kde majú byť bodky, tu spravila správne rozhodnutie a prešla do PRO tábora.

Nasledovala príprava na BodyPower 2015, následne Olympiu 2015 a San Marino Pro 2015. Na jar v nasledujúcom roku Arnold Classic 2016 a na jeseň Olympia 2016, Border State Pro, Huricane Pro, San Marino Pro..Boli to tri roky non-stop súťaženia, takže sme sa rozhodli v tomto roku (2017) vynechať jarnú časť sezóny a nechať telo trochu oddýchnuť. Bolo treba nabrať nové sily a od polovice roka začať postupne s prípravou na Olympia Weekend, prípadne iné súťaže.

Do Ameriky sa chceme opäť pripraviť čo najlepšie, samozrejme pri zachovaní nášho 'trademarku'. Proporčnosť, primeraná muskulatúra pri zachovaní ženskosti do určitej úrovne a bez akéhokoľvek narušenia štruktúry postavy. Práve toto je kľúčové. Lepiť hmotu bez hrubnutia pásu a prípadného prílišného osvalenia niektorej zo svalových partií výsledkom čoho by mohla byť strata proporčnosti.Napriek mnohým rokom súťaženia, čaká Adelu veľa práce v zlepšení pozingu a vylepšenie prezentácie. Je potrebné zbaviť sa amatérskych neduhov a zabudnúť na pozovanie v štýle bodyfitness. Pri súťažení v Amerike, európsky štýl pozovania posúva pretekárky smerom nadol, a rozhodcovia takéto pózovanie považujú za neskúsenosť alebo neznalosť pravidiel. Pozovanie musí byť elegantné, zároveň však isté a sebavedomé. Svalový rozvoj nemôže narúšať typický jemný ženský pohyb, plynulosť a ladnosť.

Vo voľnej prezentácií sa môže pretekárka prezentovať akokoľvek, avšak v povinných postojoch musí zaujať postoj presne ako to vyžadujú rozhodcovia v Amerike. Na toto veľmi dôrazne rozhodcovia upozorňujú. V poslednom roku sa tiež mimoriadny dôraz kladie na kontrolu brušných svalov a pretekárka musí pôsobiť v každom postoji vyrovnane. Nemalo by sa stávať aby pôsobila vykrivené alebo aby v niektorej póze bolo vidieť akýkoľvek náznak vypuklého brucha (spôsobené chybným pózovaním).Ďalším podstatným rozdielom je samotná vizáž, úprava vlasov, voľba plaviek a doplnkov, a samotný náter. Aktuálnym trendom v USA sú tmavšie nátery. Svetlé ktoré letia v Európe sú americkými rozhodcami hodnotené ako príliš svetlé. Toto sa nám osvedčilo v San Marine, kde sme vedeli, že bude rozhodovať Weinberger. Tmavší náter s výrazným leskom Adele sadol super. Inak je to paradox, lebo pre užívateľov a fotografov sú lepšie svetlejšie farby.

Bohužiaľ, aj do kategórie Figure začínajú prenikať príliš osvalené a ťažkými farmakami znetvorené 'športovkyne'. Top pretekárky sa však snažia vyhnúť 'kulturistickému vzhľadu', ktorý by mohol zničiť 'figúru' (postavu). A práve o tomto by mala byť kategória Figure. Primerané osvalenie, s primeranou tvrdosťou a so zachovanou ženskosťou do určitej úrovne. Takto budeme smerovať aj našu ďalšiu prípravu. Pevne verím, že sa nám opäť podarí rozhodcov na Olympií presvedčiť..
Článok je súčasťou série / seriálu

Adela Ondrejovičová - trénuj s profíčkou
Séria obsahuje 17 článkov

Autor článku
Chromko
- komunikácia s top výrobcami výživy,
- komunikácia s top mentormi vo fitness (Yates, Rambod,..),
- praktické skúsenosti s vrcholovým športom,
- analýzy štúdií a tréningových systémov,
- vlastná tréningová a suplementačná metodika,
- tipy k predsúťažnej príprave
- nečítam fitness a bodybuilding časopisy
- pracujem alebo pracoval som najmä s talentami, samozrejme ZDARMA (napr. Ondrejovičová, Gulášová, Iveta Vaneková, Martin Pacas, Matúš Mercell, Vladimír Šatka,.. )
- všetky informácie, ktoré poskytujem sú len moje názory..Komentáre (najnovšie hore)
Zatiaľ nebol pridaný žiadný komentár!

Aby si mohol pridavať príspevky musiš byť zaregistrovaný. Nepridávaj zbytočne rovnaké príspevky. Pre prehľadnosť a maximálnu relevanciu využívaj komentáre. Ak máš novú otázku alebo chceš založiť nový príspevok v tejto téme, klikni na tlačitko nižšie.

Vytvor nový príspevok v tejto téme. Budeš presmerovaný na prihlásenie / registráciu do svojho účtu

ESHOP


NEPREHLIADNITeam Muscleking:
- Prečo my?
- Sponzoring
- Odporúčajú nás..
Predaj:
- Ako na výhodný nákup?
- Cena dopravy
- Zľavy a darčeky
Pre zákazníkov:
- Prihlásiť / Registrovať
- Kontaktný formulár
- Prémiový účet
Iné:
- Facebook
- Facebook NEW
- Partneri