Neprihlásený Registrovať / Prihlásiť >>
HOME OBCHOD BLOG TRÉNING STRAVOVANIE SUPLEMENTÁCIA FÓRUM BODYZONE FUN KOŠÍK


DARČEKY

MAGAZIN

/ Home / Blog

Mr Olympia Weekend 2018 - priebežné informácie

Čoskoro tu máme ďalší ročník najväčšej súťaže s tradíciou Joe Wiedera - Mr. Olympia.
@copyrighted mk_985
Autorsky chránený obsah. Spravodajská licencia vyhradená.


muscleking
10:00 9.9.2018
Súťaž sa rokmi menila, či už je formát alebo dejisko, kde smerovali športovci z celého sveta. Posledné roky si však Olympia Weekend našiel svoje miesto v Orleans Arena v Las Vegas.

Nižšie Vám budeme pravidelne prinášať informácie z Olympia Weekendu, prípravy športovcom a celkovo, keď nás niečo zaujme.

Nepredstaviteľné sa stalo realitou! Shawn RHODEN porazil Phil HEATHA!

Posledných sedem ročníkov bolo pre mnohých fanúšikov profesionálneho bodybuildingu nudných. Videli sme stále rovnakého šampióna - Phila HEATHA. Dlhodobé zasadnutie na trón Mr. Olympia nie je nič netradičné, kým nevyvoláva špekulácie o oprávnenosti víťazstva. Práve minulý ročník, otvoril rozsiahle diskusie o tom či mal alebo naopak nemal Phil vyhrať. Jeho brušné svaly boli príliš vypuklé a pri odfotení so "správnych" uhlov, vyzeral Phil naozaj veľmi zle. Obrázky "tehotného" šampióna obleteli svet a zo dňa na deň sa z "Gifta" stal "Bubble gut".. Bohužial, doba sociálnych sieti je nekompromisná. Nikto si nepamätá čo bolo a aký bol Phil v predchádzajúcich sezónach famózny. Zrazu sa stal víťazom a kráľom takého typu bodybuildingu, ktorý sa nikom nepáči a väčšina verejnosti odsudzuje..

Phil sa dostal do neprijem situácie. A určite mu nepomohlo ani jeho pre niektorých dosť arogantné a povýšenecké správanie.

Bodybuilding priaznivci očakávali v akej forme príde na Olympia víkend.. bude jeho brucho opäť vypuklé? Nechajú ho opäť vyhrať? Drvivá väčšina fanúšikov predpokladala, že ak Phil príde s lepšími brušnými svalmi a bude ich mať pod kontrolou vo väčšine pózach, vyhrá.

Nestalo sa! Jeho víťazné ťaženie a sen o získaní ôsmej trofeje pre víťaza Mr. Olympia mu prekazil Shawn RHODEN.

Shawn už na tlačovej konferencií pôsobil veľmi sebavedomo a vyhlásil, že sa chce na pódiu odprezentovať ako Mr. Olympia. Ako ďalej uviedol, tvrdo pracoval na tréningu, ale aj mimo posilňovne a analyzoval všetky pózy svojich súperov, tak aby sa na nich čo najlepšie pripravil. Tvrdá práca sa vyplatila. Videli sme Shawna, ktorý bol výborne pripravený.

Ešte pred Olympiou sa o Shawnovi vyjadrovali nie príliš pozitívne. Niektorí komentátori ho označili za príliš malého a nedávali mu veľkú šancu na úspech. Opäť sa raz potvrdilo, že sa netreba nechať zdeptať rôznymi komentármi na sociálnych sieťach, ale sústrediť sa na vlastnú prácu a ciele. Ak by bral Shawn do úvahy a riešil, čo, kto a kde o ňom napísal ... asi by zadepkovaný ani na neprišiel do Vegas.

Priebeh súťaže..

Už pri prvom pohľade na pretekárov bolo jasné, ako bude prebiehať Mr. Olympia. Teraz nemyslím, že bolo hneď "vidieť", že vyhrá Shawn RHODEN, ale kto prišiel vo forme a kto naopak nepriniesol nič nové ..

Najväčšiu pozornosť si vyslúžili Phil Heath, Shawn Rhoden, Roelly Winklaar a Big Ramy. Prví traja v pozitívnom smere. Naopak, od Big Ramyho sa čakalo omnoho viac. Prišiel naozaj veľký a masívny, ale chýbala primeraná forma. Nepôsobil dobre a 6. miesto je pre neho za predvedený výkon odmena.

Roelly Winklaar už na tohtoročnom Arnold Classic Austrália ukázal, ako by sa mal uberať každý hardcore bodybuilder. Na prvom mieste musí byť forma a kvalitne spracovaná svalová hmota. Práve táto koncepcia prípravy mu priniesla úspech už v spomínanej Austrálií a teraz opäť v Amerike.

Roelly bol masívny vo všetkých pózach a prezentoval síce brutálny objem svalov, ale zároveň pekne spracovaný. Ak by ste sa pýtali, prečo nevyhral? Myslím, že odpoveďou je, že to čo je jeho silnou stránkou, je zároveň jeho slabinou. Brutálny objem, nemožno pokladať za elegantný, aspoň nie v jeho podaní. A práve toto, v porovnaní s telesnou stavbou, svalovou štruktúrou a formou Shawn Rhodena, je jednoducho pri aktuálnom trende rozhodovania ťažko poraziteľná kombinácia.

Phil vs. Shawn .. Obaja dlhodobí súperi a rivali, ktorí si dlhodobo vymieňali štipľavé poznámky. Phil od začiatku súťaže, pôsobil veľmi sebavedomo a bol psychicky nastavený na víťazstvo. Bohužiaľ, opäť brucho! Jednoducho pôsobilo veľmi zvláštne a v prednej póze, ako by Phil spodnú časť ani nemohol napnúť. Áno, vieme. Bol na operácie pruhu, ktorá síce pomohla, ale stále je táto svalová partia defektná. Toto bol z našej strany najväčší problém, ak prehliadneme tradične "šaškovanie" pri povinných pózach. Pri porovnávaní so Shawnom, bol rozdiel v estetike stredu tela mimoriadne veľký. Ak by sme hodnotili svalový rozvoj, Phil bol vo všetkých pózach väčší a aj dobre pripravený. Najviac vynikal v póze široký chrbát zo zadu.. Doplatil však na celkový dojem z postavy, ktorý bol na strane Shawn RHODENA.

Shawn je zaslúženým víťazom. Je nádejou a signálom pre funkcionárov a rozhodcov v IFBB Pro, že návrat estetiky prichádza aj do kategórie OPEN. Objem .. ÁNO, ale nie na úkor proporčnosti a celkovej harmónie postavy..

Pred Olympia Weekendom ..

Každý jeden ročník je niečím zaujímavý a fanúšikovia po celom svete špekulujú o nasledujúcom víťazovi. Horúcou novinkou, ktorá nás čaká tento rok, je hlasovanie a hodnotenie návštevníkov priamo v Orleans Aréne. Ak vyberú rozhodcovia iného víťaza ako diváci, bude udelený aj titul pre víťaza u fanúšikov. (niečo ako víťaz sympatie). Samozrejme, víťaz Mr. Olympie bude iba jeden.

Nižšie najdete videá k Mr. Olympia 2018.


Kto vyhrá Mr. Olympia 2018
Zákaznícka anketa: Tipnite si kto vyhrá Mr. Olympia 2018.
Heath, Phil
(56%)
Bonac, William
(4%)
Jackson, Dexter
(4%)
Winklaar, Roelly
(4%)
Rhoden, Shawn
(4%)
Oliva Jr, Sergio
(2%)
Elssbiay, Mamdouh
(4%)
Osladil, Lukas
(2%)
De Asha, Nathan
(2%)
Morel, Juan
(2%)
Griffen, Charles
(2%)
Rivera, Alexis
(2%)
Rodriguez, Justin Luis
(2%)
Valliere, Iain
(2%)
Lockett, Michael
(2%)
Wade, Josh
(2%)
Curry, Brandon
(2%)
Hlasovalo 48 uživateľov. Kto už hlasoval?

Videá k článku
GAINZ >>

2x MyoPro 2250g + biele tričko ZDARMA!
od: 73.90€

Testostak + Offcycle + čierne tričko ZDARMA!
od: 55.90€

HaloPro + Testostak + Stim3d 230g ZDARMA!
od: 59.90€

Testostak + HellRush + BCAA 400g ZDARMA!
od: 53.90€

Alphastack (Goro + Alphatest + Testostak)
od: 105.00€

Whey Isolate + HellRush 3packs ZDARMA!
od: 39.90€

MyPro + AAKG 30tab - ZDARMA
od: 39.90€


Komentáre (najnovšie hore)
Zatiaľ nebol pridaný žiadný komentár!

Aby si mohol pridavať príspevky musiš byť zaregistrovaný. Nepridávaj zbytočne rovnaké príspevky. Pre prehľadnosť a maximálnu relevanciu využívaj komentáre. Ak máš novú otázku alebo chceš založiť nový príspevok v tejto téme, klikni na tlačitko nižšie.

Vytvor nový príspevok v tejto téme. Budeš presmerovaný na prihlásenie / registráciu do svojho účtu

ESHOP


NEPREHLIADNI

Kúp si 2 produkty GODSEND a máš pumpu ZDARMA!


Team Muscleking:
- Prečo my?
- Sponzoring
- Odporúčajú nás..
Predaj:
- Ako na výhodný nákup?
- Cena dopravy
- Zľavy a darčeky
Pre zákazníkov:
- Prihlásiť / Registrovať
- Kontaktný formulár
- Prémiový účet
Iné:
- Facebook
- Facebook NEW
- Partneri