Neprihlásený Registrovať / Prihlásiť >>
HOME OBCHOD BLOG TRÉNING STRAVOVANIE SUPLEMENTÁCIA FÓRUM BODYZONE FUN KOŠÍK


DARČEKY

MAGAZIN

/ Home / Suplementácia

Kortizol: Ktoré produkty pre inhibiciu kortizolu?

Koztizol je jedným z hormónov ktoré telo uvoľňuje pri stresovej situácií a ovplyvňuje našu náladu, motiváciu ale aj strach.
@copyrighted mk_994
Autorsky chránený obsah. Spravodajská licencia vyhradená.


muscleking
11:04 2.10.2018
Samotný kortizol je telu prirodzený hormón, pričom mozog vydáva signál pre nadobličky aby došlo k jeho tvorbe.

Keď počujú športovci výraz kortizol, ihneď si predstavia niečo zle. Faktom však je, že najmä nadmerne zvýšená hladina kortizolu má negatívny dosah na výkonnosť, formu alebo už spomínanú náladu, atď.

Medzi benefity, ktoré ponúka zdravá hladina kortizolu patrí lepšie spracovanie sacharidov, proteínov a tukov, regulácia cukru v krvi alebo znižovanie krvného tlaku. Napomáha tiež bojovať pri zápaloch alebo udržiavať dobrý režim spánku.

Kortizol ovplyvňuje takmer všetky procesy v tele. Nás zaujíma najmä výkonnosť a ako vplýva kortizol na naberanie tuku. Z môjho pohľadu pôsobí kortizol negatívne dvomi spôsobmi. Prvým je, že jeho opakovane zvýšená hladina dokáže akoby mobilizovať triglicidy aby sa ukladali vo vicelárnom tuku. Tento tuk je pod svalmi a preto je aj celkom nebezpečný a nie je až tak jednoduché a rýchle, zbaviť sa ho. Navyše dokáže priamo ukladať viac tuku pretože v pozadí prebieha enzymatická reakcia (kortizone na kortizol), ktorá zvyšuje množstvo kortizolu. Toto podľa jednej zo štúdie, môže viesť aj k preťaženiu a možnému poškodeniu nadobličiek. Hovoríme však o extrémnej situácií.Ďalšou podstatnou negatívnou cestou je prepojenie hladiny cukru v krvi a teda ako bude následne fungovať inzulín. Pre telo môže byť reakciou na túto situáciu neustály signal hladu a vy sa môžete stále prejedať..

Opatrnosť je na mieste pri zvýšenej telesnej aktivite alebo napríklad pri práci v stresujúcom prostredí. Každý tréning, námaha, stres v práci alebo nedostatok regenerácie môže reálne vystreliť kortizol.

Tieto problémy pvažujem za dôležité. Samozrjeme, kortizol má množstvo ďalších negatívných pôsobení, ako je oslabenie imunity, tráviace problémy, problémy s tlakom..

Základným odporúčaním je viac oddychovať, relaxovať a snažiť sa vybudovať pokojnú povahu. To posledné, môže byť naozaj problém :D :D

Ďalšou možnosťou je suplementácia ktorá sa overila časom. Nižšie ponúkame niekoľko tipov na produkty z našej ponuky, ktoré sa nám osvedčili pri inhibícií kortizolu.


Rozpis 1
ČasObsah
Godsend Cortis 1-2 dávky. Tento produkt je ideálny aj do PCT. Je určený výhradne pre neregistrovaných športovcov. Cortis
Godsend Myo300 1-2 dávky počas dňa. Produkt ideálny pre pridanie do vášho suplementačného plánu. Naturálny produkt. Myo300
Gainz Offcycle 1 stack jedenkrát denne. Tento produkt má komplexnejšie zloženie a je ideálnou voľbou. Off-Cycle
Burneika Myo Monster 1-2 dávky denne. Určené len pre neregistrovaných športovcov. Myo Monster

Článok je súčasťou série / seriálu

Progressive overload
Séria obsahuje 7 článkov


Komentáre (najnovšie hore)
Zatiaľ nebol pridaný žiadný komentár!

Aby si mohol pridavať príspevky musiš byť zaregistrovaný. Nepridávaj zbytočne rovnaké príspevky. Pre prehľadnosť a maximálnu relevanciu využívaj komentáre. Ak máš novú otázku alebo chceš založiť nový príspevok v tejto téme, klikni na tlačitko nižšie.

Vytvor nový príspevok v tejto téme. Budeš presmerovaný na prihlásenie / registráciu do svojho účtu

ESHOP


NEPREHLIADNI

Kúp si 2 produkty GODSEND a máš pumpu ZDARMA!


Team Muscleking:
- Prečo my?
- Sponzoring
- Odporúčajú nás..
Predaj:
- Ako na výhodný nákup?
- Cena dopravy
- Zľavy a darčeky
Pre zákazníkov:
- Prihlásiť / Registrovať
- Kontaktný formulár
- Prémiový účet
Iné:
- Facebook
- Facebook NEW
- Partneri