Neprihlásený Registrovať / Prihlásiť >>
HOME OBCHOD BLOG TRÉNING STRAVOVANIE SUPLEMENTÁCIA FÓRUM BODYZONE FUN KOŠÍK


DARČEKY

MAGAZIN

Obsah / Doplnky výživy - FAQ / Kreatín a vaše skúsenosti

Kreatín a vaše skúsenosti
>> Sledovať túto tému

28.6.2012 o 20:25
muscleking: V tomto biznise asi neexistuje ingrediencia, ktorá by bola tak skúmaná rôznymi športovými, zdravotnými ale aj vládnymi organizáciami, ako kreatín. Jeho výborné účinky na zlepšenie športového výkonu, regeneráciu a zotavenie preukázali mnohé nezávislé štúdie. Dnes je kreatín považovaný za bezpečnú, legálnu a najmä účinnú ingredienciu pre športovcov.Základom formou je kreatín monohydrát. Medzi ďalšie populárne formy patria krealkalyn, kreatin ethyl ester, kreatín fosfát, di-kreatín malát a iné. Všetky tieto formy sa snažia nejako odlíšiť a ponúkajú niečo naviac oproti monohydrátu. Aj keď napr. kreatín fosfát (používa najmä BSN) funguje lepšie ako kreatín monohydrát, faktom je, že žiadne z týchto tvrdení neboli relevantne potvrdené štúdiami. Nikto jednoducho nedal prachy pre serióznu štúdiu..

Len nedávno (2012) sme predstavili úplne novú formu kreatínu - kreatín HCL, ktorej omnoho lepšia účinnosť je podložená viacerými štúdiami, rovnako bezpečnosť a dopingová čistota.Kým v USA už ju športovci môžu využívať od roku 2005, my tu v Európe sme ako vždy trošku zaspatí .. ale sme radi, že aj keď so 7 ročným oneskorením, predsa len vám môžeme predstaviť kreatín HCL samostatne (nie ako súčasť doplnkov). Viac tu:
http://www.muscleking.sk/detail.php?vyrobku=595-Con-Cret-kreatin-HCL

V Európe môžete nájsť veľmi kvalitné kreatíny s označením Creapure®, ktoré sú čisté, bez ťažkých kovov a vo svete majú výborné renomé, až po kreatíny lacné a pôvodom z Číny. Bohužiaľ, podľa odhadov Európskej komisie až 90% kreatínu označeného ako 'Made in EU' je z Číny. Je to jednoduché, čínska spoločnosť si otvorí pobočku v Holandsku a na trhu obchoduje s 'európskou' tvárou:)

Nejaké naše tipy ako si vybrať kreatín + odporúčania k užívaniu (iba pre prémiové účty) nájdete tu: http://www.muscleking.sk/clanok.php?je=71-Co-je-to-kreatin-a-naco-ho-potrebujem

Ako ste na tom vy s kreatínom?

Používate vo svojej príprave kreatínové doplnky? Ak áno, aké formy kreatínu, prípadne aké kombinácie sa vám osvedčili najviac? Mali ste nejaké ťažkosti počas užívania (napr. nadúvanie, zalievanie, pocit ťažkých obličiek, ..)? Stretli ste sa s nejakými bludmi a úplne šialenými tvrdeniami o kreatíne (napr. kreatín je steroid a iné hlúposti)?

AKTUÁLNA TÉMA TRVÁ DO 31.7.2012

Zapojte sa do aktuálnej témy a môžete získať ZDARMA: kreatínový systém Dymatize PowerTech 2000gKompletná ponuka najkvalitnejších kreatínov:
http://www.muscleking.sk/predaj.php?kat=17

>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.


moja mama
28.6.2012 o 20:58
Edko: Stretol som sa s bludmi, aké ešte nikto asi nepočul ! Mama mi začala nakladať " Nejedz tie prachy ! Budeš mať postihnuté deti, začneš byť psychopat, ja to poviem doktorke, ja to všetko viem ako to je, ono to škodí ! " a podobne :D Inak skúsenosti celkom v pohode :) moj prvý doplnok bol monohydrat z ktoreho som maval prehánky kazdy den ale pribral som 5 kg :) Bol aj celltech z ktoreho som isiel akurat silovo hore a chcel by som okoštovať creaboosteron...uvidíme :)
1 sa páči tento príspevok
>> kvalitný príspevok!
29.6.2012 o 9:13
muscleking: :D .. čo sa týka bežných lekárov .. o tom je zbytočne nejak písať, 90% vám lekárov má nulový prehľad o športovej suplementácii.. a o kreatíne už vôbec nič:(
1 sa páči tento príspevok
>> kvalitný príspevok!
29.6.2012 o 10:12
Edko: úplne do bodky presne !:)
>> kvalitný príspevok!
29.6.2012 o 10:44
muscleking: čo sa týka ešte lekárov.. napríklad dodávame množstvo doplnkov pre príslušníkov silových zložiek (armáda, polícia, atď), kde mávajú pravidelne lekárske prehliadky raz ročne. Vždy im odporúčame aby cca. 10 dní pred prehliadkou vysadili doplnky s kreatínom.

Ak berete kreatín, tak zväčša máte vždy zvýšenú hladinu kreatinínu, kedže ten telo vytvára pri spracovaní kreatínu. Beźný lekár po odbratí moču, a ak nevie nič o tom ako funguje kreatín vás vystraší, že máte niečo s obličkami .. Samozrejme nikdy netreba nič podceňovať a ak vás pošle na ďalšie vyšetrenia choďte ale aby ste sa tomuto vyhli.. radšej 10 dní pred prehliadkou u lekára vysaďte a nebude musieť chodiť po ďalšich vyšetreniach.. To je len taký tip , ak sa bavíme o lekároch:))

>> kvalitný príspevok!
29.6.2012 o 16:39
Edko: Ďakujem za info. 12.júla idem na pohovor na krajské policajné riaditeľstvo, chcem sa stať policajtom a tam treba ísť na prehliadku k doktorke, ak teda prejdem pohovorom :)
>> kvalitný príspevok!
29.6.2012 o 16:44
muscleking: Drzime palce.. :D
1 sa páči tento príspevok
>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

skusenosti s kreatinom
28.6.2012 o 21:08
Rastike: s kreatinom mam vecsinou len dobre skusenosti , z kreatinu mi vzdy rychlo stupla vaha a aj sila :) celkom zle skusenosti som mal hlavne ked som pri uzivani kreatinu alebo ked som douzival pil alkoholicke napoje vtedy som vecsinu dosiahnutych veci aj stratil :) velmi dobre ucinky boli prave vtedy ked som kreatin kombinoval s doplnkami ktore obsahovali vela cukrov :) najlepsie mi zaberali all in one pripravky :)
>> kvalitný príspevok!
29.6.2012 o 9:16
muscleking: Jednou z negatívnych vlastností alkoholu je práve schopnosť odvodňovať .. človek môže byť dehydratovaný. Pri kreatíne sa naopak odporúča dodržiavať dostatočný pitný režim. Príjem rýchlych sacharidov (teda aj cukrov) v kombinácií s kreatínom je dobrá voľba. najmä po tréningu.
>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

!! Skúsenosť !!
28.6.2012 o 22:12
dawid123: Najprv som začal brať Creatine monohydrate , s čim som nemal pozitívne skúsenosti . Potom po čase som vyskúšal iné formy Creatínu a u nich som mal dobré skúsenosti . Raz ako darček som dostal Monohydrate (pred pól rokom) od inej značky ako som pýsal prvýkrát ,a som bol prekvapený lebo mi to pomohlo . A preto dávam za pravdu ! Aby ste si mohly pomoct s doplnkami výživy musíte pozerať kvalitu , nie kvantitu !
>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

Skusenosti z kreatinom
28.6.2012 o 22:35
Bone666: Ja pouzivam najma kreatin najma v
o forme predtreningoveho nabijaca -xpand xtreme pump,ten neviem na kolko davok vijde teraz presne, ale vzdy ked mi dojde tak mam na udrzanie keratin monohydrat na udrzanie a potom pauza od kreatinu... a vysledky mam pefektne...


absurdita ohladom kreatinu- mam kamarata ktory kreatin šnupe normalne cez nos...je to blazon:)

dalsia usmevna vec ked som domov priniesol sacharozu v sacku doma si mysleli ze to je heroin ci co :D

1 sa páči tento príspevok
>> kvalitný príspevok!
29.6.2012 o 9:30
muscleking: Sú rôzne formy kreatínu a taktiež forma ich fungovania, resp. vstrebania. Klasické kreatíny idú cez tráviaci trakt. Ten má určitú kyslosť (PH) a podmienky pre rozloženie a spracovanie kreatínu. Vyŕobcovia s ato snažia kadejako ošetriť , nižšim PH, estorovými formami, krealakliny a podobne. Toto všetko je v tráviacom trakte.

Ďalšou možnosťou je obídenie tráviaceho traktu a dostať kreatín do 'obehu' inými cestami, napr. cez kožu, vstrbaním v ústnej dutine (žuvačkové formy), inhalovaním (nosom, ako váš kamarát:D). Všetko to má niečo do seba .. každopádne normálny kreatín (bežne dostupný), hlavne ak sa jedná o tieto lacné europske (teda čínske) , by som neinhaloval .. je to plné sajrajtu. Keď pred 2 rokmi testovali kreatíny v Taliansku dopadlo to dosť žalostne. Prekročené limity a pomaly každý mal nejaký ťažký kov.. linka:
sciencedirect.com/science/article/pii/S0308814610016377

2 sa páči tento príspevok
>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

Moje skúsenosti s kreatínom
28.6.2012 o 23:36
duchy666: Kreatín som začal užívať už dávnejšie keď som začínal cvičiť, bol to klasický monohydrat avšak neskôr som si zas kúpil monohydrat ale ten mi skoro nič nespravil a dával som ho s glukózou akurát v nabíjacej fáze pred spaním keď som si ho dával tak ráno som bol vždy taký nesvoj,nevyspatý. Ale v poslednej dobe som už s tým prestal a nahradil to predtréningovkami ktoré mi vždy lepšie fungovali. Vtedy som kreatín bral spolu s gainerom tuším Mass Fusion a to som nabral 7-8kg. Čo bolo celkom slušné. S kreatínom som nikdy nemal nejaké extra problémy len to že som sa všelijako vyspal zle a cítil som sa unavený. Silovo som z neho nešiel veľmi hore v porovnaní s predtréningovkami ale nemal som z neho nejaké žalúdočné problémy až na kvalitné prdenie =D
>> kvalitný príspevok!
28.6.2012 o 23:41
duchy666: Jo.. som ešte zabudol, už som počul všetko možné o kreatíne, že to iba zavodňuje,nafukuje a nič iné že sú to dokonca anaboliká a tak... proste úplné hlúposti od hlúpych ľudí.
>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

kreatin
29.6.2012 o 7:38
rambo: Kreatíny beriem už nejaký čas (dlhodobo monahydrat )a momentálne davam kreatin s glukozou pred a po treningu a k tomu HOT BLOD ktory tiez obsahuje formy kreatinu.beriem to len týždeň ale zatial badám 50% progres.Najviac sa mi (zatial )osvedcila kobinácia MuscleSerum Fitness Authority a IntraSize Fitness Authority ...to bola supa a potom createston po tom som tiez krásne naberal.Mal som aj cell tech aj Nitrix ale za tie € su aj lepšie.Zdravotné ani iné ťažkosti som nemal ,len ked som bol mladsi (12 rokov späť)tak ma z monohydratu prehanalo...bludy a zle tvrdenia pocuvam pomaly kazdy den a uz sa na nich len smejem ,lebo ako hovirime zo sparingom ...nepri..beš nevysvetlíš... :-)))

"NO PAIN NO GAIN"

>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.


Skusenosti s kreatinom
29.6.2012 o 21:13
matko942: Tak myslím si ,že kreatin je látka ,ktorá funguje zrejme každému, kto vie ako s nim valiť:) ...ja osobne stále ostávam len pri čistom monohydráte ,alebo celltechu.. z celltechu sa parádne naberá a je to fakt fungujúci pripravok, čo si myslim ,že sa za tie peniaze aj oplatí lebo je to kvalita...čisty monohydrat som si dával vždy s jablkovym džusom a do toho este trocha malty pred tg a po tg s glukozou ,(maltodextrin-pomale sacharidy vhodné pred tg,glukoza-rychle sacharidy vhodne na doplnenie energie po tg) ...
>> kvalitný príspevok!
11.7.2012 o 11:00
muscleking: Ta prvá veta je svätá pravda:) kreatín funguje parádne a v podstate každý. Kvalitnejšie sú bezpečnejšie, čistejšie a majú lepšiu vstrebateľnosť. Celltech a podobné doplnky , teda kreatíny s transportom (sacharidmi) fungujú úplne perfektne. Gaspari Size on, Drak Matter, Anabolic Halo,..
1 sa páči tento príspevok
>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

KREATIN Skusenosti
30.6.2012 o 23:13
nypd55: Moje skusenosti s kreatinom su viac nez dobre mal som uz kretin monohydrat viaczloskovy crea bomb krealkalyn a najviac z nich mi zaberal asi ten viaczloskovy od scitecu a dalsie plus tam bola aj prichut kedze som stale nemusel jest piesok :D
1 sa páči tento príspevok
>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

krea
2.7.2012 o 18:15
samujel: už som mal par pripravkou na baze kreatinu,asi najviac mi zabral cellmas,aj ked lepsou stravou a stackom mohli byt vysledky este lepsie:) doma mam este kapsulovy kreatin phX,ktory je kdesi vo valende,okrem naduvania som totiž nepostrehol žiadne vysledky:) momentalne uzivam monohydrat,ktory uzivam v dni volna :)

a nejde len o kreatin,ale celkovo ma moja mama odpor k akymkolvek pripravkom ktore má moznost u mna zhliadnut,a vyhraza sa mi vzdy ze mi to vsetko vysype do záchoda:-Da nielen o kreatine ale celkovo o suplementoch mi uz niekto povedal ze su to sracky a ze to za dva roky vyštím:D
a perlička na záver:raz k nam prisiel do posilky jeden vysokoškolak,venujuci sa trosku boxu,a ked zbadal v kazdom rohu same pixle,zhrozene sa spytal:"a to vy žeree len toto?"..samozrejme môj,mama mi doma aspoň nemusí variť:))

>> kvalitný príspevok!
2.7.2012 o 18:17
samujel: *vy žerete
>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

Reakcia - Kreatin
10.7.2012 o 22:51
Pater: Kreatin patril a vždy bude patriť k mojmu budovaniu svalstva:)vyskúšal som už viac foriem zamozrejme asi ako každý Kreatín monohydrát. Skúšal som aj Kreatín ethyl ester a aj Kre-Alkalyn. Teda už mám aj skúsenosť s Kreatínom v šumivých tabletách ale to bola len vzorka. Zo všetkých vyskúšaných ma to aj tak vždy ťahá k monohydrátu. Jedna z mojích najlepších kombinácií bol Mega mass 4000 spolu s Ethyl esterom a Bcaa :)Pri užívaní kreátinu som nemal žiadne problémy, no poznám aj šracov ktorých preháňalo:D Stretol som sa s mnohými bludmi o kreatíne ale vždy som sa pousmial:) No asi najzábavnejšiou histroku pre mňa je, keď mi moj ,,kamarát,, povedal že užívam steroidy lebo beriem Kreatín Monohydrant, áno presne tak monoHYDRANT :D:D...bolo to pre mňa naozaj dobrým pobavením. Tak snáď niekoho moj komentár zaujme. Prajem pekný večer :)
1 sa páči tento príspevok
>> kvalitný príspevok!
11.7.2012 o 11:03
muscleking: monoHYDRANT:) dobré.. možno nejaká nová forma :D:D .. ktorá sa vyrába niekde v hydrante:)
2 sa páči tento príspevok
>> kvalitný príspevok!
13.7.2012 o 14:03
Krucifix: MonoHydrant :DD aj majster tesar sa utne :) ale pobavilo :D
>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

Reakcia - Kreatín a vaše skúsenosti
11.7.2012 o 10:39
jazvec10: Kreatín je snád suplemet, ktorí vyskušal každí nadšenec kulturistiky a fitness. Ja osobne som mal tiež tu česť vyskušať tento doplnok a nemozem povedať nič zlé.Prvýkrát som ho skombinoval s gainerom a aminokyselenami, čo sa mi velmi dobre osvedčilo ako dobrá kombinacia, neskor som skušal aj iné formy kreatínu. Skúsil som krea-alkaline a to bola naozaj pecka či už v náraste sily, ale aj vytrvalostne som viac vládal. Ale pokial by som mohol odporučit vždy je dobré monohydrat brať s niećim jednoducho skombinovať ho s proteinom alebo s gainerom a netreba zabúdať aj na BCAA:-) Tak vela zdaru a treba dreť dreť a dreť ,,nech rastúúúú zdar
>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

Kreatín skúsenosti a reakcie okolia
11.7.2012 o 22:43
mrsk1235: Tak ja mám skúsenosti len s monohydrátom. Skúsenosti mám dobré, neuveriteľné zlepšenie v regenerácii a mierne zlepšenie výdrže, slušné prírastky na hmote, keď ma krstný stretol po dlhšej dobe tak hňeď pýtal ,či neberiem steroidy :D ,ale uznávam z 60 na 80 kíl behom cca. 8 mesiacov (prírastok bol rýchly aj preto, lebo pred tým som schudol z 75 na 60 pre rozmar, skúšal som vytrvalosť...).

Reakcia rodičov ,keď mi prišiel balík bola pre mňa smiešna, no oni boli v šoku :D. Jasné ,že si všetko otvorili prečítali a hneď ako som prišiel domov som mal čo robiť ,aby som im vysvetlil ,že kreatín nepatrí medzi steroidy, a ani medzi drogy :D. Mama sa s tým ,že beriem doplnky ako tak zmierila ,ale otec si myslí,že je to umelina a aj tú nadobudnutú hmotu považuje za neprirodzenú :( .

S tým ,že beriem doplnky stravy sa veľmi nevystatujem, lebo v mojom okolí je x expertov podľa ktorých je každý doplnok steroid :D od proteínu, cez gajner, kreatín až po minerály. A nemám ani náladu ,ani trpezlivosť to vysvetľovať niekomu, kto sa bude stále hádať za svoje, keď si myslí ,že beriem steroidy tak nech :D.

>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

kreatin skusenosti
12.7.2012 o 18:50
kutuzov_tt: Osobne som vyskusal viacero druhov kreatinu, ale nikdy som nebral kreatin samotny, vzdy s gainerom. Zacal som asi ako vacina z vam s monohydratom, ale z toho som nejake vysledky nepocitil-asi len minimalne. Neskor som skusil tabletovy ethylester a na ten nedam dopustit, hlavne silovo som isiel hore uz po cca tyzdni, svalove prirastky som daval za dosledok skor gaineru:D a maximalne suhlasim s paterom, tez som mal Megamass+ethylester- fakt dobra volba. Neskor som mal aj celltech, viaczlozkovy Creabomb tusim, ten bol tez vpohode, vysledky hlavne do sily, podobne ako z ethylesteru ale viac mi vyhovuje tabletova forma, lebo te prichute mi chutia len na zaciatku a po dlhsom uzivani knim mam az odpor:D..

..a tez som sa stretol s nazormi, ze to su drogy (doslova:D) a pod...
a vraj monohydrat zavodnuje, mna osobne nezavodnilo zo ziadneho ale ja by som to asi aj prijal:D...vacsi objem:D
problemy som nemal ziadne:)

>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

Reakcia - Kreatín a vaše skúsenosti
20.7.2012 o 8:15
roxetak: Nakolko som s cvicenim zacal po dlhej niekolkorocnej prestavke (10 - 13 rokov). Kreatin v podstate pouzivam len jeden mesiac a to od, myslim ze, spolocnosti Biotech, Creatine Alkaline 1500, s jeho ucinkom som spokojny. Davkovanie: beriem asi 2 - 3 kapsule po treningu. Pocitil som narast sily, rychlejsiu regeneraciu ... Predtym, tych cca 13 rokov dozadu, som ziadne doplnky nepouzival, okrem pangaminu, ci "prirodnych" proteinov (vajicka :-))
>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.


kreatin
27.7.2012 o 19:56
matkonator: Tak ja mam asi trosku insie skusenosti ako ostatny, jed asom si prvy krat kupil monohydrat : cital som vzadu davkovanie ze jedna lyzicka sarovna 5gr.Tak o paru dni ked som siel cvicit som si dal jednu ale zabudol som ze to bola lyzicka a nie lyzica tak v nabijacej faze som s bral 3x po lyzici kreatinu :D co je IMHO 1- lyzicia asi 20 gr cize denne som zjedol 60 gr monohydratu..bol som ako na drogach sila ako zmyslov zbaveny v ociach nepricetny pohlad ludia v posilovni sa mi vyhybali netusil som preco neskor mi uz prichadzalo nevolno a ine problemy,potom som cital davkovanie a bolo mi ajsne preco sa to dialo :D Ale mal som uz vseljake kreatiny od klasiky cez krealkalyn kreatin matrix cize viaczlozkovy,celltech,kreatin pyruvat,az po tent oco uzivam dodnes a to je creatin HCL v pripravku MYOBUILD OD muscletechu.hou dohovoril som
>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

Crea
30.7.2012 o 20:13
henrich: Ja som skusal monohydráty z viacerych znaciek ,ked ludia dobre pouzivaju tie latky budu s nimi krasne vysledky získat.Najlepsie je s teplou vodou,lebo ked len takto bez vody konzumujete,mozete dostat oblickovy kamen.Takze nato pozor :)
Inak teraz skusim con-cret od promera health a som uplne spokokojny:regenerácia je rychlejsia,aj sila.Rozpusnost je super aj chut.Skusil som aj Cytocell od Cytogenix s tym som preisiel z 80 na 100kg benchpress!!!
Ps:sorry for my bad slovencinu :)

>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

creatín versus ja
11.8.2012 o 11:08
noro: creatín je fajn vec, problém však je ,že sa stáva rezistentným z ludským telom-čo je i moja skúsenosť. po čase má 1/2 alebo 1/3 účinky prípadne žiadne. vec ktorá to poriešila je cyklovanie tohto výrobku, pričom je dôležité v akej fáze prípravy sa nachádzate a k čomu jeho suplementácia smeruje. V objeme sa mi osvedčil jednoznačne 100% kristalický creatín, ktorý viaže vodu, pri diete som volil ethylestery alebo
kre alkalíny, určitý čas som neužíval vôbec, kvôli spomínanej rezistencii. Miesto neho sa mi osvedčil ZMA!! takže aby správne kreatín pre teba pracoval, treba ho cyklovať!!!! a pozorne merať silový progres počas užívania(váhy)aby si vedel v ktorej fáze a ako pre teba pracuje-ináč fajn produkt!!!bay

>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

Kvalitný tréning, stava a k tomu kreatín - dobrá voľba
1.9.2012 o 9:17
Griggs: Kreatín, myslím si že v dnešnej dobe je to veľmi rozšírený výživový doplnok, samozrejme nie každý kreatín je rovnaký, líšia sa od seba, niektoré menej a niektoré viac. Človek by si mal pred kúpou kreatínu najprv uvedomiť čo od toho vlastne čaká, poznám pár ľudí ktorý si kúpili kreatín a cvičili strašne málo a plus ich jedálniček nebol taký aký by mal byť, takže ich ohlasy boli negatívne.
Čo sa mňa týka ja mám s kreatínom len tie najlepšie skúsenosti, cvičím už nejaký ten rok, pokiaľ človek vie ako si má kreatín dávkovať a ako má pri jeho braní cvičiť tak si myslím že bude naozaj účinný, ale hlavná je strava. Kreatín odporúčam skôr ľudom ktorý sa venujú posilňovaniu už nejaký ten čas.

POZOR NIE KAŽDÝ KREATÍN KTORÝ STOJÍ VEĽA EUR JE AJ ROVNAKO ÚČINNÝ AKO KREATÍN Z LACNEJŠEJ RADY, PRETO JE POTREBNÉ SA VŽDY PORADIŤ S ČLOVEKOM KTORÝ SA TOMU ROZUMIE !

>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

Nesetrit na kreatine
6.10.2012 o 21:42
vladqqo: Ked som zacinal nemal som nejak peniaze tak som kupoval lacne kreatiny ktore mi nikdy nezabrali... mal som z nich akurat tak prehanky. Potom som sa ale dostal k peniazom a kupil som si jeden ale poriadny... A hned to bolo o niecom inom... krasne siel hore objem, pekne som sa zalial... nato mi kamarat odporucil kre-alkalyn. Znova som nanom nesetril. Siel som nehorazne silovo hore. A este k davkovaniu... davkovanie davam prvy den ako je uvedene na baleni, ak nezbadam ziadne vedlajsie ucinky, davam davku 3x vyssiu. A potom to je bomba! A nezabudajte ho uzivat s GLUKOZOU!!! Inak je vam podla mna na dve veci... A na kreatine NESETRIT! :) Tolko odomna...
>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

Kreatín
30.11.2012 o 14:07
brazil.23: Ked som zacal tak som skusil kreatin monohydrat kombinovalsom ho z hroznovym cukrom a za tyzden som nabral tyych 6-7kg .. netreba nanom setrit je to dobra vec.
>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

Kreatín+amino+gainer
16.6.2013 o 19:24
dominik_15: Dobrý s kreatínom nemám zatial žiadne účinku no chcem vyskúšat ako to bude posobiť myslíte že je to chodná kombinácia Size On +real mass +amino od BSN ? Ďakujem za názor ..
>> kvalitný príspevok!
18.6.2013 o 7:58
muscleking: Je to dobre zvolená kombinácia doplnkov do objemovky.
>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

Kožná doktorka:D
17.7.2013 o 0:56
33517905: Takže ako tu čítam, vtipné príhody ohľadom suplementácie a doktorov. Pridám moju pikošku. Bol som u KOŽNEJ na prehliadke ohľadom odstraňovania znamienok, všimla si pri tom strie, ktoré mám skoro po celom tele. Pýtala sa či cvičím (asi to už vidno:D) a ak áno, aké doplnky beriem, že to môžem mať z toho. Darmo, nevysvetlil som jej, že strie som mal už dávno pred tým ako som začal cvičiť atď. Vypočul som si (aj s mamou) ako jej céra bola v USA a študovala "tieto kreatíny" a vrátila sa domov nafúknutá. Dopočul som sa o syntetických chemických proteínoch a podobných veciach:D Hold, zaujímalo by ma či je na tom niečo pravdy? :D
>> kvalitný príspevok!
17.7.2013 o 0:57
33517905: A s kreatínom mám skúsenosti dobré, klasický monohydrát zabral ako mal, sila šla hore, regenerácia bola lepšia. Záhadne som sa nenafúkol :(
>> kvalitný príspevok!
17.7.2013 o 5:46
Nikolasko: To ci sa zavodnite zalezi od stravy , cvicenia a tvojho tela . Samozrejme ze kreatin nema nic zle , mozno ked tak nekvalitny kreatin . Niektory ked beru kreatin tak automaticky idu do toho s tym ze sa chcu zavodnit tak si davaju vecsie davky . :) Pre mna osobne ma kreatin iny ucel :)
>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

Reakcia - Kreatín a vaše skúsenosti
27.7.2013 o 17:14
domino69: na monohydrat nedam dopustit,a ak mozem odporucit tak monohydrate creapure,topka medzi monohydratmy
>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.

Kreatin a vysoky tlak
16.5.2016 o 18:02
flasa3: Caute ja by som sa chcel spytat,najlpesie keby odpovedali priamo z MK ako je to s kreatinom a vysokym tlakom.Beriem na tlak Nebitrix,myslim ze je to betablokator.Celkovo mam trening ochudobneny,nemozem brat stimulanty s taurinom a kofeinom a ine pumpy,Ani s L-Argininom by sa nemal Bblokator kombinovat.Ale ide mi o to ci kreatin zvysuje tlak,pripadne pulz,ci uz primarne ako latka alebo sekundarne nasledkom natiahnutia mnozstva vody.Prosim o cenny a skuseny nazor,nemienim si urobit zle ked to odskusam
>> kvalitný príspevok!
25.5.2016 o 7:00
muscleking: Samotný kreatín nezvyšuje krvný tlak. Ak sa chystáte užívať kreatín, nastavte si dávkovanie na 3g denne. Postupne, ak to bude potrebné, zvýšte dávkovanie na 5-10g denne.
>> kvalitný príspevok!
Aby ste mohli pridať komentár budete presmerovaný na prihlasenie.


Aby si mohol pridavať príspevky musiš byť zaregistrovaný. Nepridávaj zbytočne rovnaké príspevky. Pre prehľadnosť a maximálnu relevanciu využívaj komentáre. Ak máš novú otázku alebo chceš založiť nový príspevok v tejto téme, klikni na tlačitko nižšie.

Vytvor nový príspevok v tejto téme. Budeš presmerovaný na prihlásenie / registráciu do svojho účtu


Tip pre pravidelných návštevníkov:
Odporúčame zaregistrovať sa. Ako registrovanému uživateľovi sa vám zobrazuje viac informácii o nových príspevkoch a témach od posledného prihlásenia. Získavate väčši prehľad o aktualnom dianí vo fóre, môžete sledovať témy a diskusie k doplnkom.
prihlasiť / registrovať


REKLAMA


NEPREHLIADNI


Team Muscleking:
- Prečo my?
- Sponzoring
- Odporúčajú nás..
Predaj:
- Ako na výhodný nákup?
- Cena dopravy
- Zľavy a darčeky
Pre zákazníkov:
- Prihlásiť / Registrovať
- Kontaktný formulár
- Prémiový účet
Iné:
- Facebook
- Facebook NEW
- Partneri